Олександр Животков належить до покоління художників, які творили авангардне мистецтво наприкінці 1980-х рр., що йшло врозріз із офіційним радянським. Коріння творчості Олександра в минулому, але його роботи, сформовані на тлі драматичних подій нової та новітньої історії України, сучасні та актуальні.
Животков зафіксував трагедію сьогодення в Україні в скульптурних рельєфах і контррельєфах з каменю та дерева, що були представлені в 2023 р. на виставці «Вівтар». Тут — українська боротьба, енергетика, сила, заклик до колективної пам‘яті, це конкретні дати та місця, це рани в серцях, що ніколи не загояться — Буча, Маріуполь, Ірпінь, Херсон, Вінниця…
Творчий жанр Животкова складний, відмінний від усього, не схожий ні на що інше. Його роботи завжди впізнавані: на них є його зовнішнє та внутрішнє тавро. Олександр Животков працює в різних техніках, охоче експериментуючи з матеріалами, використовуючи картон, папір, пісок, землю, каміння та ін. Для робіт живопису Олександр використовує полотно, дерев’яні дошки, створюючи мінімалістичні картини з аскетичною палітрою без яскравих кольорів. Характерною ознакою творів Животкова є унікальна знакова система символів — риба, постать чи голова жінки, хрест, птиця та ін.
Роботи Олександра Животкова зберігаються в Національному художньому музеї України, Музеї історії мистецтв у Відні, Галереї ВВС у Лондоні, Сумському обласному художньому музеї ім. Н.Онацького, Українському Домі в Києві.