Тістол не хоче визначати свій стиль, вважаючи це питанням мистецтвознавців — щоб було легше визначатися та уникнути питань щодо цього, він назвав його «Українське бароко», вважаючи це не стилем, а своїм геокультурним місцем.
Працював у Москві, брав участь у художніх групах «Фурманний провулок» та «Трихпрудний провулок». Разом із Миколою Маценко створив творчу групу дослідження та консервації національних стереотипів «Нацпром». Працював художником-оформлювачем у Миколаївському художньому фонді, де малював плакати, таблички, створював агітації. Навіть у армії Тістолу доводилося займатися агітацією, та навіть тут він проявляв своєрідне мислення. Під час служби митець познайомився з художником Костянтином Реуновим — і вони створили творче об'єднання «Вольова грань національного постеклектизму», об'єктом вивчення якого стали національні символи.
Працюючи в майстерні художника Дмитра Канторова в Москві, Олег Тістол почав отримувати гарний дохід з продажів своїх картин. З розповідей художника, він зміг купити квартиру в Києві за гроші, які отримав з продажу двох картин колекціонеру з Великобританії у 1991 році. З розпадом СРСР та економічною кризою інтерес до радянського мистецтва став згасати. У 1993 р., з поверненням Тістола в Україну, популярність митця та його проєктів «Нацпром» та «Українські гроші» стали зростати.
У 2009 р. картини Олега Тістола потрапили на торги в Sotheby's у Лондоні. Митець створив серію картин «Чужі», де порушив питання самоідентифікації, свого місця у просторі. «Національна» тема помітна і в циклах «Національна географія», «КНР», на яких майстер зобразив портрети представників малих народностей та національностей. У 2013 р. на торгах Under the Influence аукціонного дому Phillips у Лондоні робота Тістола «Розмальовка» була продана за 34 850 фунтів стерлінгів.
Роботи Тістола зберігаються в PinchukArtCentre у Києві, Stedelijk Museum в Амстердамі, в колекції Нортона Доджа в США, Музеї історії Москви, Міністерстві культури Туреччини, Фонді Christoph Merian Stiftung у Базелі, колекціях кількох банків у Києві, приватних колекціях Швейцарії, Великобританії, Данії, Німеччини, Норвегії, Фінляндії, України та Росії. Олег Тістол живе та працює в Києві.