За освітою Ольга Штейн — реставраторка. Навчалася в Академії мистецтв, проходила практику в музеях, паралельно розвиваючись як художниця. Для Ольги Штейн мистецтво – це життя і, що закономірно, професія.
До 2021 року Ольга Штейн творила дещо інше мистецтво — більш зрозуміле, декоративне, ближче до fine art. Але тоді вирішила йти за власними бажаннями — йти до більш «незрозумілого» концептуального мистецтва.
Згадана персональна виставка-лабораторія «Ти годуєш їх, вони годують тебе. Нічого спільного» була організована як експеримент в просторі музею, де художниця досліджувала процес ферментації та зв’язок із процесами в суспільстві, а відвідувачі мали змогу спостерігати за всім цим. Цей формат було обрано Ольгою з метою дати глядачам поміркувати над болісними питаннями, на які не вдається знайти однозначну відповідь. Відтак, виставка-лабораторія дає право на невизначеність, безоціночно демонструє і дозволяє множинність досвідів. За словами мисткині «…ферментація – це акт делікатно збалансованої співпраці, що призводить до глибоких взаємних переваг. Як і у випадку з медитацією, в її основі лежить активність, рішення і намір. Коли ми ферментуємо, ми будуємо та проєктуємо системи, які центрують догляд та уважність як практику». Тілесність, сила, вразливість — все це характеризує проєкти Ольги Штейн. Процес ферментації, та стіни музею стали символом захисту — ніби укриттям для обʼєктів, що всередині.
Частиною художнього методу Штейн є її власна психотерапія: роботи мисткині творяться із терапевтичним наміром (подекуди — із самотерапевтичним), а також з бажання знайти форми співіснування, де немає місця конкуренції чи витісненню. Ольга Штейн воліє діяти й творити з позиції включення та залучення — не з позиції критики.