Illustration

Ройтбурд Олександр Анатолійович

Ройтбурд Олександр Анатолійович (14 жовтня 1961 — 8 серпня 2021) — український художник, директор Одеського художнього музею (2018-2021), депутат Одеської обласної ради від «Європейської солідарності». Представник Нової української хвилі. Навчався азам малювання в одеського художника Олега Соколова, а в інституті його викладачем був «бойчукіст» Микола Павлюк.

  • Детальніше

    Творча діяльність Ройтбурда охплювала живопис, графіку, інсталяцію, відео, перфоманс. Як представник української хвилі постмодернізму Олександр Ройтбурд охоче та сміливо експериментував, прагнув якнайточніше передати через творчість власний світогляд, донести глядачеві найважливішу ідею, найбільш значущі цінності. Його роботи глибоко змістовні та витончено іронічні, подекуди наповнені еротизмом, поєднують в собі протилежні грані. Художник майстерно маніпулював із сюжетами класичного мистецтва, цитував світові шедеври, звертався до цінностей різних релігій. 
    Олександр Ройтбурд відомий не лише як митець. Він також знаний як громадський та політичний діяч, блогер, активний учасник Євромайдану, співзасновник, арт-директор та президент асоціації «Нове мистецтво». Був головою правління Центру сучасного мистецтва Сороса в Одесі, регіональним координатором фестивалю «Культурні герої», директором Галереї Гельмана в Києві. 
    Ройтбурд як талановитий художник мав широкий світогляд, вишукане почуття гумору й гостре відчуття справедливості. Ройтбурдовський стиль написання картин впізнаваний — його роботи оцінюють в десятки тисяч доларів. Художник є одним із найдорожчих і найбільш продаваних сучасних українських художників. У 2009 р. картину Ройтбурда з серії «Прощавай, Караваджо!» було продано на аукціоні Phillips de Pury & Co в Лондоні за 97 000 доларів США — рекордна на ті часи сума для українського живопису.
    Ройтбурд взяв участь у понад 100 виставках і мистецьких проєктах. Твори майстра зберігаються Державній Третьяковській галереї в Москві, Державному Російському музеї в Петербурзі, музеї сучасного мистецтва МоМА в Нью-Йорку, художньому музеї університету Дьюк в Дерхемі DUM, Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre в Києві та приватних колекціях. 

Твори

Illustration

Без назви