Олександр Саєнко працював у галузі монументального та монументально-декоративного мистецтва в техніці інкрустації соломою, майстерно володів різними техніками живопису: олія, темпера, акварель. Найулюбленішою його технікою була саме інкрустація соломою. Його вважають новатором у використанні соломи: оригінальна техніка Саєнка послугувала підвалиною для визнання митця не лише в Україні, а й за кордоном. Своєю творчістю він доводив, що такий матеріал, як солома, придатний і для декорування меблів, предметів побуту та оформлення інтер’єру, і для створення монументальних образів.
Твори живопису Саєнка — художньо досконалі та наповнені національно-патріотичним змістом — напряму пов’язані з історією України, героїчними та драматичними подіями, явищами суспільного життя українців. Одна із найвідоміших із таких робіт — декоративна картина «Козак Мамай» (1928- 1936 рр.).
Творчість Олександра Саєнка — це приклад того, що таке любов до своєї землі, до українців. Роботи художника, що сприймаються сьогодні як стилістично та змістовно наповнені — це причина задуматися про свою долю, про долю українського народу.
Творчий доробок митця складає понад 500 творів живопису, графіки, монументального, монументально-декоративного мистецтва та виконаних у техніці інкрустації соломою, що зберігаються в Національному художньому музеї України та інших музейних зібраннях в Україні та за кордоном. У Борзні відкрито художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка». За рішенням ЮНЕСКО в 1999 р. ім’я Олександра Саєнка було занесено до списку видатних діячів культури світу.